Sınava Girerken Başarı İçin Okunacak Dualar

Sınava Girerken Başarı İçin Okunacak Dualar

Her ne konuda olursa olsun, samimiyetle ve inanarak yüce yaratıcıya dua etmek, her hangi konuda olursa olsun ondan yardım dilemek; hayatın her anında birçok kapıları açacaktır. Özellikle günümüzde öğrencilerin birçok sınava girmesi ve bu sınavlar doğrultusunda hayatlarını belirlemesi oldukça önemli bir durumdur. Fakat kimi zamanlarda yeterince çok derslere çalışılsa bile; ders notlarının düşük gelmesi olabilecek bir şeydir. Bu durumlarda yüce yaratıcıya en içten dileklerimiz ile samimiyetle dua etmek ve ondan yardım dilemek; bu sınavlarda ve imtihanlarda başarı getirecektir. Fakat öğrencilerimizin en çok yaptığı hatalar arasında yer alan; ders çalışmadan o imtihan için emek vermeden sadece dua etmektir. Bu durumda muhakkak ki o sınavdan veya imtihandan düşük not alınacaktır.

En doğru yol olan gerekli imtihanlara çalışmak ardından samimiyetle dua ederek yaratıcıdan yardım dilemektir. Bununla birlikte çeşitli alimler tarafından araştırılan ve bizlere ulaştırılan çeşitli imtihan duaları bulunmaktadır. İsra suresinin; 80. ayeti de bu ayetlerden birisidir. Sınava başlanmadan önce bu sure okunduğu taktirde, ulu yaratıcının yardımı ile sınavdan yüksek almak mümkündür. Bunun ile birlikte pek çok dua da sınav anında veya sınavdan sonra okunabilir.

Bu dualar ile istenilecek yardımın Arapça veya Türkçe olması önemsiz olup, şayet sure okunacaksa Arapça olarak telaffuz edilmesi fakat surenin ve anlatmak istediklerinin anlatılması oldukça önemlidir. Aynı zamanda samimiyet ile ve içtenlik ile dua etmek de bir o kadar önemlidir.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir!

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir Cevap Yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.