Nazar Duası Ve Hurafeler

Nazar Duası Ve Hurafeler

Nazar bir kötü enerjidir ve insandan insana aktarılması sonucunda oluşmaktadır. Göz değmesi olarak da bilinen nazar doktor doktor gezilmesine rağmen çözüm bulunamayan bir durumdur. Kimilerine göre nazar diye bir şey olmasa da aslında nazar vardır ve korunmak için duası da bulunmaktadır. Dua okunarak kurtulunabilmektedir. Adeta bir paratoner olarak koruyan dualar her insanın kolayca okuyabileceği kolay dualardır.

İlim adamları nazar konusunda bugüne kadar pek çok araştırmalar yapmıştır. Bu nazar durumunun nasıl meydana geldiğini anlayamasalar da varlığı konusunda görüş birliği sağlamışlardır. Bazı insanların çok beğendiği kişilere ya da eşyalara bakışları ile nazar ettikleri bilinen bir gerçektir. Kendinizi iyi hissederken biranda halsizlik geldiğinde ya da şiddetli başınız ağrıdığında bu durumun nazardan kaynaklandığı bilinmektedir.

Nazardan korunma adına genel olarak nazar boncukları takma ya da muska kullanma hurafeleri uygulanmaktadır. Nazardan korunma konusunda en etili yöntem olan dualar Felak, Nas ve İhlâs sureleri olmaktadır. Bu surelerin yanında Ayetel Kursi ‘ de çok etkili olmaktadır. Kendinizi iyi hissetmediğiniz bir anda 7 ‘ şer defa bu sureleri okumanız ile birlikte rahatlamanız söz konusu olmaktadır. Esneme hatta ağız yırtılacakmışçasına esneme durumlarının söz konusu olması da nazarın kesin varlığını göstermektedir.

Güzelliğiniz, başarınız ya da beceriniz konusunda başka birisinin size imrenerek bakması göz değmesi durumunun yaşanmasına sebep olmaktadır. Düğümlere üfleyenlerin kötülüğünden kurtulmak için indirilmiş olan dualar sayesinde kötü elektrik yüklü bakışlardan kurtulmak mümkün olmaktadır. Evden çıkarken veya gece yatarken mutlaka okunması gerekmektedir.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir Cevap Yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.